האם ניתן לבטח אייפון ואיפה?

מעבדה לתיקון אייפון יכולה להישמע כמו מקום מוצלח ונחמד, עד שאנחנו אלו שצריכים להגיע אליה. ואם אין לנו ביטוח, אז היא בכלל הופכת מהמקום החביב למקום השנוא והמפחיד אותנו.

ביטוח לאייפון ולאייפד זוהי סוגיה שנידונה לא פעם בכתבות כלכליות ובין חברים המחזיקים במכשיר או רוצים לרכוש אותו. הסיבה לכך היא שחברת אפל הגדירה שחברות הסלולאר בעולם יכולות לבצע תיקונים ממש מעטים במכשיריה. בשנה הראשונה אחרי שרוכשים את המכשיר צריך להעביר את המכשיר לתיקון במעבדה באירופה – ומה שזה כולל זה גם כסף על המשלוח וגם זמן המתנה לא קטן.

לאור זאת – החליטו בחברות הסלולאר בארץ לגבות השתתפות עצמית בסכומים לא הגיוניים: פרטנר (אורנג') דורשים 400 ש"ח השתתפות עצמית ופלאפון מאה ש"ח פחות. סלקום בכלל לא מבטחת את המכשיר אצלה בחברה. סכומים אלו, גבוהים משמעותית ממחירים שנגבים אפילו במעבדות תיקון אייפון פרטיות.

כך, לדוגמא, החלפת מסך לאייפון עולה במעבדה פרטית עד ל-300 ש"ח, סכום הנמוך מגובה ההשתתפות העצמית באורנג'. למעשה, כשאנחנו רוכשים אייפון אנחנו מקבלים אחריות יצרן של אפל למשך שנה, המכסה נזקים מסוימים (יש תקלות שהיא לא מכסה). אם הנייד מתקלקל אחרי שנה – אין אחריות יותר ועלינו לתקן אותו בתשלום מלא שלנו.

ביטוח אייפון ואייפד – לא בחברת הסלולר

כיום, ישנה אפשרות לבטח מכשירי סלולר לא בחברות הסלולר הגדולות (וגם לא בקטנות והחדשות שבכלל לא מציעות מכשירים אלא רק חבילות שיחות וגלישה). כך, לדוגמא, חברת אייקום דיגיטל מציעה אחריות מקיפה לכל סוגי הסמארטפונים, כולל אייפון וכן ביטוח כנגד גניבות. החברה מצהירה שעלות הביטוח זולה משמעותית מעלויות ביטוח דומות (על מכשירים אפשריים) בחברות הסלולר.

הקושי העיקרי בכל הקשור להערכת מחירי ביטוח ואחריות על אייפון, אייפד ותיקונם הוא ההתחדשות המתמדת בהם. גם אם חשבנו שאנחנו יודעים כמה עולה לבטח את מכשיר האייפון הישן שלנו בחברת הסלולר, מיד נוצר דגם חדש ושוב כל הדברים השתנו.

לכן, מומלץ לבדוק את האותיות הקטנות טוב טוב לפני שרוכשים אייפון או אייפד. תיקון אייפד עלול להיות יקר במיוחד אם נגלה שיש לנו תקלה שאינה כלולה באחריות.

במעמד רכישת המכשיר דרשו לדעת מה בדיוק כוללת האחריות של אפל בשנה הראשונה ולמה בדיוק החברה דרכה אתם רוכשים את המכשיר, בין אם היא חברת סלולר או חברה פרטית, היא מתחייבת. כך, תוכלו לדבר בלב שקט. אבל תיזהרו שהמכשיר שלכם לא יתקלקל, טוב?

צרו איתנו קשר

שתפו את המאמר

חיפוש

מאמרים נוספים